Курс от AzmogaBG - Намиране на работа?

Търсене на работа. Интервю за работа. Конкурси за работа. Всичко свързано с намирането на добра работа. Посреднически фирми. Всичко свързано с дейността и услугите на фирмите, работещи в областта на човешките ресурси. Сподели за своя работодател - дай съвет на търсещите работа.

Курс от AzmogaBG - Намиране на работа?

Мнениеот pokerface » 22 Фев 2014, 11:24

Здравейте на целия екип на Кариерист и на всички потребители.Майка ми е чула от колежките си
за накякъв курс от AzmogaBG, която обучава хората как да си намерят работа.Курсът е 28 дни и ако правиш това което ти казват гарантирано си щял да си намериш работа до края на тези 28 дни.Аз лично с оглед на цялата тази безработица в страната ни не мога да повярвам толкова категорично, че ще ми намерят работа толкова бързо, но майка ми настоява да отида, защото откакто завърших висшето си образование не мога да си намеря постоянна работа, дори напоследък никаква не мога да си намеря.Искам да попитам дали някой тук е посещавал този курс и после да си е намерил работа?

...каквито и да са отговорите изглежда ще отида, защото майка ми е много настоятелна, но поне да знам дали да имам някакви очаквания
pokerface
Нов
Нов

Re: курс от AzmogaBG

Мнениеот Ilijana » 24 Фев 2014, 02:41

Здравей, pokerface!

Не познавам майка ти, но със сигурност мога да ти кажа, че тя няма да ти дава лош съвет :)

Никой не може да ти даде сто процентова гаранция, че ще намериш работа след какъв то и да било курс. Само трудов или граждански договор , който имаш подписан черно на бяло е някаква гаранция за заетост.

Доколкото разбирам, курсът ще ти даде умения да си търсиш работа? Това също не е лошо. Къде ще караш курса?

Съществува една зависимост, че когато човек дълго време си търси работа и не работи (тъй наречения "дългосрочно безработен"), той губи навиците си за работа, а и става все по-обезсърчен. Подобни мотивационни курсове помагат да се пребориш с това състояние, да станеш по-активен и, по този начин, значително да си увеличиш шанса да намериш работа. Какво точно знаеш за курса?

Разбирам притесненията на майка ти. Каква специалност имаш? Как и къде до сега си търсил работа?
Да направиш кариера е начинът да си намериш хубаво местенце под слънцето!
Тук виреят фенове на Портал кариерист във Facebook >>
Аватар
Ilijana
Експерт кариерист
Експерт кариерист

Мнениеот tabletin » 24 Фев 2014, 13:39

Аз за пръв път чувам за подобно нещо :)
tabletin
Нов
Нов

Мнениеот pokerface » 24 Фев 2014, 17:20

Ilijana,
когато бях ученик си намирах работа далеч по-лесно.Дали тогава съм бил с по-малки изисквания или по-отворен и с по-голямо самочувствие, не знам, но сега примерно трудно бих се навил да раздавам флаери, освен ако не е за поне 25 лв на ден.На курсът трябва да се науча как да стигам до интервю и после как да се държа на интервю, че да ме вземат на работа.

Според мен веднъж стигне ли се до интервю е далеч по-лесно.Но как да стане да стигнеш до интервю, като още 500 души са пуснали cv-та заедно с теб.На това най-вече се надявам да ме научат, иначе не мисля, че могат да ми покажат как да се държа на самото интервю, това си го знам.Аз не съм стоял толкова дълго без работа, особено че около 2-3 месеца си правих дипломната работа, тоест не съм бездействал.То си беше един вид като работа- ставам сутрин и започвам.И така цял ден пиша и търся инфо.Курсът ще се проведе в Пловдив.Когато науча повече за курса ще пиша допълнително.

Завърших Стопанско управление във Велико Търново.Търсил съм работа навсякъде като че ли.Пускал съм cv-та до всички фирми в Пловдив, които търсят хора.Не пускам само за ръководни позиции, защото знам че без опит трудно ще ме наемат, но примерно за продавач в магазин не пускам, гледам да може да има израстване във фирмата, но въпреки това резултатът е много, много слаб.Никога не съм очаквал, че ще ми е толкова трудно да си намеря работа, когато завърша.

Ilijana написа:Здравей, pokerface!

Не познавам майка ти, но със сигурност мога да ти кажа, че тя няма да ти дава лош съвет :)

Никой не може да ти даде сто процентова гаранция, че ще намериш работа след какъв то и да било курс. Само трудов или граждански договор , който имаш подписан черно на бяло е някаква гаранция за заетост.

Доколкото разбирам, курсът ще ти даде умения да си търсиш работа? Това също не е лошо. Къде ще караш курса?

Съществува една зависимост, че когато човек дълго време си търси работа и не работи (тъй наречения "дългосрочно безработен"), той губи навиците си за работа, а и става все по-обезсърчен. Подобни мотивационни курсове помагат да се пребориш с това състояние, да станеш по-активен и, по този начин, значително да си увеличиш шанса да намериш работа. Какво точно знаеш за курса?

Разбирам притесненията на майка ти. Каква специалност имаш? Как и къде до сега си търсил работа?
pokerface
Нов
Нов

Мнениеот Ilijana » 24 Фев 2014, 19:42

pokerface написа:Завърших Стопанско управление във Велико Търново.Търсил съм работа навсякъде като че ли.Пускал съм cv-та до всички фирми в Пловдив, които търсят хора.Не пускам само за ръководни позиции, защото знам че без опит трудно ще ме наемат, но примерно за продавач в магазин не пускам, гледам да може да има израстване във фирмата, но въпреки това резултатът е много, много слаб.Никога не съм очаквал, че ще ми е толкова трудно да си намеря работа, когато завърша.

Още не си бил дълго време без работа, но времето, за съжаление, напредва. Трябва да бъдеш готов, че търсенето на работа сега може да стане дълъг процес. Има голяма вероятност, че ще ти се наложи да изпратиш стотина документи за кандидатстване преди да получиш 2-3 покани за интервю.

Най-лошото в съвременното образование е, че не дава практически умения и знания, които се търсят от работодателите. Изобщо ли нямаш никакъв стаж близък към твоята специалност? Студентски стажове, например? Винаги казвам на студентите, че трябва да се натискат да работят още докато са студенти, за да могат да придобият реален опит за работа в някаква област и да имат по-големи шансове да започнат работа след дипломирането. Има голяма разлика да притежаваш теоретични знания и хубави оценки или да си правил нещо на практика.

Моите съвети:

- Намали си малко претенциите и разглеждай всякаква работа, близка към твоите интереси и образование, без значение, какво е заплащането. Търси в по-големите фирми, където има специалисти от твоят профил - по-голяма е вероятността да заемеш по-висока длъжност във фимата в която вече работиш, дори в момента си на най-най-ниската длъжност. Важното е да започнеш работа, сега не гледай заплащането.

- Помислете с майка ти къде работят вашите познати и роднити, помолете ги да проверят за работа в техните фирми. Не се срамувай да питаш! Никой не е застрахован от безработицата.

- Прегледай своите реални умения, какво можеш да дадеш на работодателя със своята диплома? Може би не ти стигат някакви знания и умения, които можеш да придобиеш на някакви курсове или самостоятелно да четеш и да учиш. Но най-напред трябва да започнеш някаква работа.

- Регистрира ли се в бюрото по труда? Не подценявай и тази възможност да ти намерят работа.

- Чети съветите в Портал Кариерист. Те наистина са написани от хората, които разбират, какво съветват.

pokerface, моля, ако ще имаш малко повече информация за курса - сподели я тук. Има доста хора на които ще мошеш да помогнеш.
Да направиш кариера е начинът да си намериш хубаво местенце под слънцето!
Тук виреят фенове на Портал кариерист във Facebook >>
Аватар
Ilijana
Експерт кариерист
Експерт кариерист

Re: Курс от AzmogaBG - Намиране на работа?

Мнениеот maksunat » 25 Фев 2014, 13:53

Това е много добра инициятива :)
maksunat
Нов
Нов

Мнениеот pokerface » 26 Фев 2014, 12:11

Ilijana написа:
pokerface написа:pokerface, моля, ако ще имаш малко повече информация за курса - сподели я тук. Има доста хора на които ще мошеш да помогнеш.

Илияна, получих само една покана за интервю и като отидох и като поговорихме ми предложиха друга длъжност за минимална заплата от 251 лв чисто.Работата беше на другия край на града и на смени.Не беше за мен и самата работа, ставаше въпрос за работник в склад.
Благодаря и ти са съветите, веднага почвам да чета съветите на Кариерист.За курса все още не знам много, но ще науча и ще споделя тук.
pokerface
Нов
Нов

Мнениеот silva » 12 Мар 2014, 13:55

Имам колежка от университета, която замина за Англия и си търси работа по специалността, която е завършила. Обясни ми, че там търсенето става само чрез агенция посредник, която ти търси работа и когато почнеш ти взима процент. Има ли подобно нещо тук? Мисля, че би било хубаво да получиш малко външна помощ и едва ли не твоята работа да е самото интервю. Като ви четях се замислих, че не е много добър вариант да почнеш каквато и да е работа, все пак трябва да ти харесва малко от малко, да се чувстваш добър и пълноценен. Иначе нито за теб ще е добре, нито за работодателя.
silva
Активен кариерист
Активен кариерист

Мнениеот Dimo » 01 Апр 2014, 13:41

Един курс винаги е от полза.Колко струва този курс за намиране на работа? Дори да не посетиш курса-винаги можеш да попаднеш на безплатни статии в интернет, примерно тази: http://georgitodorov2014.wordpress.com/2014/04/01/33/ , има и много други, просто търси в интернет.
от къде най-евтино да си купя лаптоп, камера, фотоапарат, смартфон : http://backstreet.bg/
Dimo
Нов
Нов

Мнениеот kamelia_ivanov » 01 Апр 2014, 18:22

Не бях чула до сега подобно нещо но мисля че ще ви е от полза :)
kamelia_ivanov
Активен кариерист
Активен кариерист

Мнениеот silva » 02 Апр 2014, 15:25

Четох на още едно място за този курс, не знам дали е реално или реклама, но съм малко скептична, защото как ми гарантират, че ще си намеря работа? Още повече, че не искам просто работа, искам такава ,отговаряща на образователния ценз и т.н....
silva
Активен кариерист
Активен кариерист

Назад към Търсене на работа