Всички се оплакват - и младите, и възрастните...

Търсене на работа. Интервю за работа. Конкурси за работа. Всичко свързано с намирането на добра работа. Посреднически фирми. Всичко свързано с дейността и услугите на фирмите, работещи в областта на човешките ресурси. Сподели за своя работодател - дай съвет на търсещите работа.

Всички се оплакват - и младите, и възрастните...

Мнениеот karierist » 01 Фев 2007, 23:20

Днес една жена на видима възраст към 45-50 години ми се оплака, че не може да си намери работа, защото е възрастна. А вчера една позната на възраст 24 години ми се оплака, че тя е прекалено млада и няма опит и не я искат работодателите. Какво става? Замислих се, каква възраст в същност е подходяща??? :shock: :shock: :shock:
Да не би този, който е по средата се намира в по-добро положение? Или всичко зависи от човека :?:
Аватар
karierist
Site Admin
Site Admin

Мнениеот Luminosa » 12 Май 2007, 14:44

Според мен няма верен отговор. В момента съм на 22 години и до този сега никога не съм имала проблем с намирането на работа. Навсякъде, каквото и където съм кандидатствала съм била одобрявана.
Не съм си задавала въпроса на какво се дължи.
Хем съм редовна студентка (макар и завършваща), хем не се имам за кой знае колко квалифицирана.
А може би качествата, които притежавам, и които ми се струват маловажни - за работодателите са от огромно значение?!?
Моят личен опит - работила съм и с млади, и с по-възрастни ... Определено с първите работата е вървяла с лекота. Естествено има и изключения.
Аватар
Luminosa
Модератор
Модератор

Мнениеот Кака Мара » 12 Май 2007, 14:58

Може би всичко зависи от конкретното работно място. Не можем да искаме един наинаещ специалист с една-две години стаж да може да ръководи отдел от 15 души, както и не можем да очакваме, че възрастен човек с успех ще ръководи екип от дизайнери на възраст 20-25 години. В същото време признавам, че има изключения. :wink:
Никога не е късно да направите кариера!
www.karierist.com
Аватар
Кака Мара
Модератор
Модератор

Мнениеот Ilijana » 12 Май 2007, 18:41

Не можем да отречем, че младите имат по-добри възможности да се развиват и да научават нови неща. Работодателите често търсят не готови специалисти, а тези, които могат да бъдат научени да правят това, което трябва. Освен това, по-възрастните хора работят по-внимателно и старателно, а по-младите имат по-голямо желание да се развиват и могат да бъдат добър източник на нови идеи.
Въпрос на случай.
Да направиш кариера е начинът да си намериш хубаво местенце под слънцето!
Тук виреят фенове на Портал кариерист във Facebook >>
Аватар
Ilijana
Експерт кариерист
Експерт кариерист

Назад към Търсене на работа