Млад предприемач

Откъде да започнем. Всичко свързано със започването на бизнес.

Млад предприемач

Мнениеот pesho91 » 07 Ное 2011, 18:31

Винаги съм си мечтаел за собствен бизнес , но винаги средствата са били проблема.
Разбрах за програмата"Подпомагане на предприемчивите българи" и ще кандидатствам по нея.Но се появи проблема - какъв бинес да започна с 20 000 лв. Искам да отворя заведение (кафе - бар) , но тези пари ще са ми крайно недостатъчни. Друг вариант е магазин за дрехи , или магазин за тютюневи изделия и алкохол.
Как да съставя бизнес план и да кандидатствам по програмата , при положение че за осъществяването на този бизнес план на мен ще са ми необходими около 100 000 лв.
pesho91
Нов
Нов

Бизнес с 20 хиляди лева

Мнениеот редор » 07 Ное 2011, 19:29

Аритметиката има и друга страна - за да вложиш 100 хиляди лева, означава, че средно годишно ще трябва да управляваш приходен поток от 250 до 400 хиляди лева (ако не го постигнеш, ще трябва да фалираш или да закриеш дейността).
Можеш ли да управляваш толкова пари? (Иначе похарчването им е лесно).
Има и друго - посочваш като възможност дейности, които засега са преситени - няма достатъчно обороти за съществуващите обекти, а какво остава за новите...?
Мислиш ли, че превъзхождаш заварените в тези браншове? Как ще вземеш от техните пари - все пак ти не създаваш ново потребление, а ще трябва да притнемеш клиенти и приходи от тях?

20 хиляди лева са достатъчни за отличен старт на хубава дейност (с добра възвръщаемост). Но за да фалираш бързо - наистина не стигат.
Редор - вашият помощник в бизнеса
редор
Баш кариериста
Баш кариериста

Мнениеот pesho91 » 07 Ное 2011, 19:43

Съгласен съм с повечето неща и това е проблема , чудя се какъв бизнес да започна. Затова писах и в този форум.
Замислих се за кафене , защото по мои наблюдения дори и да има криза кафенетата в моя град са пълни.
Според теб 20 000 достатъчни ли са за кафене?
И коя е тази дейност , в която да вложа тези пари и те да са достатъчни?
pesho91
Нов
Нов

Дейности за собствен бизнес

Мнениеот редор » 07 Ное 2011, 21:14

Няма да публикувам списък с дейностите, които имам предвид (макар че някои от тях вече сме дали в обявите си по-надолу).
По принцип това ни е дейност - непрекъснато търсим млади хора, които да искат да започнат собствен бизнес. Няма да кажа колко е отчайващо положението - всички искат да откриват кафенета и магазини.
Само ще вметна, че една от дейностите ни е да изготвяме документацията за разрешителното за заведения за хранене и за магазини за хранителни стоки - на седмица пускаме по няколко такива обекта. И имаме точна представа колко от тях остават след първата година. Въпреки това всички се натискат за такива дейности.

Ако наистина проявяваш интерес - с лично съобщение (да не занимаваме другите излишно).

Само ще упомена основните въпроси и последователността на методика, по която се водим:
1. Първи въпрос "Какво ми се прави?"
2. "За кого ще го правя?"
3. "Как ще го правя?"
4. "Колко пари ще ми трябват?"

Въпросът за парите е последен и аз смея да твърдя, че ако на предните въпроси е отговорено подходящо, парите просто се намират.
Особено сега, в кризата, свободните пари за бизнес нараснаха (макар че станаха по-трудни, все пак те са си заделени за бизнес и чакат добри идеи).

Успех!
Редор - вашият помощник в бизнеса
редор
Баш кариериста
Баш кариериста

Назад към Стартиране на собствен бизнес