много въпроси за отварянето на магазин за продажба на тютюн

Откъде да започнем. Всичко свързано със започването на бизнес.

много въпроси за отварянето на магазин за продажба на тютюн

Мнениеот svetlin.nikolaev » 14 Дек 2011, 19:27

Вече знам каква ми е идеята за бизнес но проблема ми е че нз от каде да почна освен как се регистрира фимра и затова си миля за акъл за следните докоменти и разрешителни (смисал каде се ходи и какви инстетуции ми трябват :
1. удостоверение за актуално състояние - оригинал или нотариално заверено копие, в случаите, когато лицето не е пререгистрирано по реда на Закона за търговския регистър;
2. заверено от лицето копие от документ, удостоверяващ единния идентификационен код на лицето;
3. заверено от лицето копие от удостоверението за регистрация по Закона за данък върху добавената стойност – тази точка е отменена с промени в ЗДДС и следва да се пропусне в комплекта документи;
4. декларация, че лицето не е в производство по несъстоятелност или ликвидация;
5. свидетелство за съдимост за обстоятелствата по чл. 90а, ал. 2, т. 4, буква "а" от закона (лицата не са осъждани за престъпление от общ характер), а ако лицата не са български граждани - декларация;
6. декларация за обстоятелствата по чл. 90а, ал. 2, т. 4, буква "б" от закона ( лицата не са били членове на управителен или контролен орган или неограничено отговорни съдружници в дружество, прекратено поради несъстоятелност, ако са останали неудовлетворени кредитори);
7. удостоверение за наличие или липса на данъчни задължения и задължения за задължителни осигурителни вноски;
8. точен адрес и вид на обекта;
9. документ за собственост или договор за наем на помещенията на търговския склад или обект;
10. копие от разрешението за въвеждане в редовна експлоатация на търговския обект или друг документ, удостоверяващ предназначението му, издадено от съответния компетентен орган;
11. свидетелство за регистрация на фискално устройство съгласно Наредба № Н-18 от 2006 г. за регистриране и отчитане на продажби в търговските обекти чрез фискални устройства;
12. декларация за обстоятелствата по чл. 90а, ал. 2, т. 8 и 9 от закона;
13. копия от сключените договори за доставка на тютюневи изделия или списък на доставчиците;
14. копие от издаденото разрешение за продажба на тютюневи изделия, в случай че има такова.
svetlin.nikolaev
Напреднал кариерист
Напреднал кариерист

Мнениеот stasa » 19 Дек 2011, 17:49

Фирмата можеш да си я регистрираш сам... лесно е.Трябва да си купиш и фискално у-во, като фирмата която ще ти го продаде, ще ти го регистрира.Също и печат трябва да си направиш...Кажи конкретно какво те интересува?
Аватар
stasa
Нов
Нов

Назад към Стартиране на собствен бизнес