Смяна на предназначение на магазин.

Откъде да започнем. Всичко свързано със започването на бизнес.

Смяна на предназначение на магазин.

Мнениеот Milena » 07 Фев 2012, 15:49

Здравейте,

Много ви моля за съвет по следния случай: Искам да наема помещение със статут на шивашко ателие, но да го използвам за продажба на дрехи втора употреба. Доколкото имам информация процесът за смяна на предназначение е доста сложен, дълъг и скъп, а съм с намерение да започвам дейност поне в началото на месец март. Мога ли да избегна смяната на предназначение на помещението, което е 50кв.м. и в него няма да се извършват никави строителни промени? Кой отговаря и следи за това?

Благодаря ви предварително.

Милена
Milena
Нов
Нов

Мнениеот RaIDeR » 07 Фев 2012, 16:52

Здравей колежке . За съжаление трябва да направите промяна предназачение на магазин който се прави от собственника в дадената община ,после сключвате дог. със собственика и това е ! Промяната става лесно няма да имате проблеми разни дребни такси се заплащат и това е . Инъче най-важно е това от къде ще зареждаш стока , имаш ли набелязани места ? Към какво качество си се ориентирала ?
RaIDeR
Експерт кариерист
Експерт кариерист

Мнениеот Milena » 07 Фев 2012, 18:07

Здравейте,

Благодаря Ви за отговора :-) Работата е там, че на собственика на помещението не му се занимава, а и няма време. Ще ми предостави, обаче всички необходими документи, но честно казано дори незнам откъде да започна с тази процедура. Точно затова искам съвет от някой, който наскоро е минал през този път и би ми спестил доста ходене. Наистина е много важно мястото, от което ще се зарежда, идеята ми е, макар и малкък, магазинът да предлага екстра и първо качество дрехи на разумни цени, направила съм списък на складовете, които отговарят на нуждите ми, в Пловдив и в Казанлък, но не съм ги обиколила все още.Ако можете да ми споделите опита си ще съм Ви благодарна.

Хубава вечер!
Milena
Нов
Нов

Смяна на предназначението

Мнениеот редор » 07 Фев 2012, 18:19

Процедурата е описана в едно наше издание "Как да отворите магазин за хранителни стоки". Вярно е, че става въпрос за магазин за хранителни стоки, но пътеката е същата, а във вашия случай ще стане и по-лесно.
Съдържанието на изданието можете да видите тук:
http://redor.bg/#/Article/id=2000954

Успех!
Редор - вашият помощник в бизнеса
редор
Баш кариериста
Баш кариериста

Мнениеот Milena » 07 Фев 2012, 23:16

Mersi mnogo :-)
Milena
Нов
Нов

Мнениеот RaIDeR » 08 Фев 2012, 13:18

До колкото разбирам ще ходите на място да си ги карате сама ,мисля че така няма да ви е изгодно от към цена на транспорта ! И все пак може ли да дадете по-вече информация за магазина къде се намира колко е голям има ли поток от хора конкуренцията каква е ? Инъче смятам ,че правилно сте се ориентирала от към качество за малък магазин трябва да е най доброто макар и на по-висока цена . Конкретен въпрос на каква цена бихте продавали да речем едни дънки екстра качество или там най доброто което е ?
RaIDeR
Експерт кариерист
Експерт кариерист

Мнениеот min4o_praznikov » 08 Фев 2012, 13:59

Колежке Миленче няма кой да се занимава да ви сменя предназначението на обекта.Това е задължение на наемателя.

Аз също давам помещения под наем.Кой за каквото иска да ги ползва (стига да отговарят на нормите и изсикванията на дадения бизнес) той да си сменя предназначението.Правим предварително договор за наем и му предоставям копие от документ за собственост.

Най-лесно отивате при един архитект и той ще ви задвижи нещата и ще ви каже колко ще ви струва като време и като пари,изисквания и тн.

Успех :-)
min4o_praznikov
Експерт кариерист
Експерт кариерист

Мнениеот Milena » 08 Фев 2012, 19:34

min4o_praznikov написа:Колежке Миленче няма кой да се занимава да ви сменя предназначението на обекта.Това е задължение на наемателя.

Аз също давам помещения под наем.Кой за каквото иска да ги ползва (стига да отговарят на нормите и изсикванията на дадения бизнес) той да си сменя предназначението.Правим предварително договор за наем и му предоставям копие от документ за собственост.

Най-лесно отивате при един архитект и той ще ви задвижи нещата и ще ви каже колко ще ви струва като време и като пари,изисквания и тн.

Здравейте,

Благодаря и за Вашето мнение :-) Да, наистина е работа на наемателя, че ако трябваше собственикът да си сменя статута при всеки нов немател с различна идея, тежко му ;-) Задвижих нещата днес с архитекта, няма да е особено дълъг процес.

Всичко добро на Вас!
Milena
Нов
Нов

Мнениеот min4o_praznikov » 08 Фев 2012, 21:18

Също така и защото всички разрешителни трябва да са на фирмата която ще извършва дейноста, тоест на наемателя.
Надявам се че до към месец и половина до 2 месеца би трябвало да приключи процедурата :-)

min4o_praznikov
Експерт кариерист
Експерт кариерист

Назад към Стартиране на собствен бизнес