На кръстопът - моля за насоки

Въпроси всякакви - отговори полезни.

На кръстопът - моля за насоки

Мнениеот Потребител » 06 Ное 2007, 22:43

Здравейте Кариеристи!
Поздравления за добрия сайт. Браво на Вас!

Здравей Кака Мара :) ето и моя казус: Икономическо образование; залитане от време на време с курсове за компютърни специалности; повече от 6 години опит в English speaking environment; вкл. 4,5 години опит с ДДС от ЕС; водя се team leader на малка част от отдела, но от целия отдел идват да се консултират с мен. Няма за мен вече нищо ново и изненадващо в тази област. Търсят ме хед хънтъри до сега общо 3-ма, НО проблема е че не съм в София и няма как да се изместя там.
Психологическият ми профил според MBTI е ENTJ - много си го харесвам - верен е.
И сега - смятам да изоставя всичко това и да започна с нова професия - Flash и action script като за начало.
Вярвам, че ще съм добра в това. Също друго специфично за мен - мисълта ми тече като блок-схема при решаване на казуси.

Моля те дай коментар. Зная че е шантаво просто така да зарежа всичко и да започна от нулата, но това ме влече, а и няма как да се изместя, за да продължа да практикувам настоящата си професия.
Поздрави!
Потребител
Нов
Нов

Мнениеот Кака Мара » 07 Ное 2007, 00:36

Здравейте, Потребител! Добре дошла на форума! :D

Винаги съм казвала, че е много лошо да бъдеш умен и интелигентен човек. :D Само такива хора могат да имат сложни въпроси, да си поставят сложни задачи и да имат сложен и ... интересен живот. :D

Нямам кристална топка, затова ще препоръчам като един кариерист на друг кариерист: всичко трябва да се анализира, планира и прогнозира предварително.

Да разгледаме как стоят нещата.
Дадености: Имате обективни причини да не напускате сегашното си местоживеене, имате добра работа, която все пак вече не Ви удовлетворява, но нямате други алтернативи за интересна работа в същото населено място. Интересувате се от Flash и action script, но не на професионално ниво.
Лични желания: Да се развивате в нова професионална област. /"Писна ми от всичко, аз съм умен човек, искам да се развивам, а в тази фирма нямам никакви перспективи. Да започна да правя нещо за душата... и т.н." :D /

Мислите, че веднага ще Ви отговоря? :D Истината е, че няма да мога, защото не знам:

На колко години сте?
Готова ли сте да смените не само работата си, а и дохода?
Добра ли сте в Flash и action script и ще можете ли да конкурирате като специалист в тази област?
Проучила ли сте, къде бихте могли да работите новата си работа, кой да Ви дава поръчки, колко ще Ви плащат?
Смятате сама да работите или в екип?
Проучила ли сте възможностите да работите в същата област в която сте сега, но в друга фирма или като друг вид специалист?
Готова ли сте да прекарвате дълги часове пред компютъра? и т.н.

Има и хиляди други въпроси, за които със сигурност се досещате. Пишете пак, по-подробно, и заедно ще помислим още веднъж.

Но, лично от себе и най-субективно мога да кажа :"В живота ни има място за мечти и за тяхното осъществяване! Възможно е да променим всичко в живота си - това зависи само от нас самите!" :D

P.S. Благодаря за добрите думи за сайта ни. За нас е удоволствие да бъдем полезни за нашите колеги-кариеристи. :D
Никога не е късно да направите кариера!
www.karierist.com
Аватар
Кака Мара
Модератор
Модератор

Благодаря ти за страхотния отговор

Мнениеот Потребител » 07 Ное 2007, 20:21

Отговорих ти на лично съобщение :)

Вече това ми е любимия сайт!
Потребител
Нов
Нов

Мнениеот Ilijana » 08 Ное 2007, 13:42

И сега какво?! Ние също искаме да разберем какво става! :0000:
Да направиш кариера е начинът да си намериш хубаво местенце под слънцето!
Тук виреят фенове на Портал кариерист във Facebook >>
Аватар
Ilijana
Експерт кариерист
Експерт кариерист

Всичко е супер!

Мнениеот Потребител » 11 Яну 2008, 14:51

Всичко е супер! Не мога да се оплача. Но емоционалното ми залитане съм Флаш и Action Script явно ще почака още.
Потребител
Нов
Нов

Назад към Практически съвети на Кариеристката Кака Мара