Тест - при конкурс за работа

Въпроси всякакви - отговори полезни.

Тест - при конкурс за работа

Мнениеот v_lina » 30 Яну 2008, 22:14

Когато се кандидатства за длъжност в държавна институция се провежда конкурс с тест. При някои, това е тест за интелигентност, при други тест свързан със законите, които са определящи за съответната институция. Дали някой от посетителите на този невероятно полезен сайт е решавал такъв тест? А ако се публикуват примерни тестове ще са полезни на мнозина, включително и на мен, ако все пак реша да се кандидатирам за държавен служител. Дали е толкова страшно да си такъв??? Както вече се опитаха да ме убедят.
Поздрави.
v_lina
Нов
Нов

Мнениеот Ilijana » 01 Фев 2008, 18:32

Здравей, v_lina! Добре дошла на форума! :D

Една позната е минала този тест преди половин година. Казва, че не е много сложен, но няма достатъчно време да го попълниш. :( Въпреки всечко, тя много добре се е справила и вече работи като държавен служител.

Много се надявам, че във форума ще се намери човек, който лично да е минал теста. Аз, междувременно, ще разпитам по-подробно.

Къде искаш да кандидатстваш за работа?
Да направиш кариера е начинът да си намериш хубаво местенце под слънцето!
Тук виреят фенове на Портал кариерист във Facebook >>
Аватар
Ilijana
Експерт кариерист
Експерт кариерист

Мнениеот v_lina » 02 Фев 2008, 14:42

Благодаря,
:) Експерт по ..... в РИО на МОН, ще кандидатствам евентуално през лятото, но все още не съм сигурна, че го искам, и че съм подходяща за работа от такова естество. Въпреки това мисля, че трябва да опитам.
v_lina
Нов
Нов

Мнениеот Luminosa » 03 Фев 2008, 16:24

Не мога да коментирам тестовете. Но мога да коментирам работата в държавните институции, тъй като съм служител в такава от повече от година... В момента съм ориентирана към напускане, никога повече не бих искала да бъда държавен служител, въпреки че длъжността ми в момента е престижна. Разочарована съм от колегите (масово едвам, едвам работещи...тъй като служител на щат мноооого трудно се уволнявал), разочарована съм от бюрокрацията като цяло, разочарована съм от заплатите....от доста неща всъщност съм разочарована.
Надявам се да не те обезкуражавам. Аз също съм в системата на висшето образование...но не в министерството. Там може би е на по-различно ниво... Надявам се, ако се решиш ... да минеш теста с лекота, да те назначат и да останеш много доволна!
"Перлите се срещат само на такива места като този форум!" - Кака Мара
Аватар
Luminosa
Модератор
Модератор

Мнениеот v_lina » 03 Фев 2008, 18:17

Това всъщност, от което най-много се страхувам е да не стана просто ЧИНОВНИК, който мрази работата си. От всичко най-много мразя да застана пред един чиновник и той да гледа някъде през мен. Незнам ..., имам още доста време, ще си помисля дали това е работа, която бих работила с удоволствие. :)
v_lina
Нов
Нов

Мнениеот Luminosa » 03 Фев 2008, 21:42

Успех, каквото и да решиш!
Надявам се скоро да се похвалиш с решението си! :D
"Перлите се срещат само на такива места като този форум!" - Кака Мара
Аватар
Luminosa
Модератор
Модератор

Мнениеот v_lina » 04 Фев 2008, 10:06

Благодаря! Ако мина през всичко това - ще споделя. :)
v_lina
Нов
Нов

Назад към Практически съвети на Кариеристката Кака Мара