Как да напиша мотивационно писмo?

Въпроси всякакви - отговори полезни.

Как да напиша мотивационно писмo?

Мнениеот nikita83 » 17 Фев 2007, 10:58

svarzano s rabota za zaemane post na policai?Mersi predvaritelno?
nikita83
Нов
Нов

Мнениеот nikita83 » 22 Фев 2007, 09:40

e kato gledam nikoi nezna po dobre da nebiah pisala v tozi forum,savet nikakav nepolu4ih jalko
:?: :?: :?: :?: :(
nikita83
Нов
Нов

Мнениеот Кака Мара » 22 Фев 2007, 10:37

Здравей, nikita83,
Извинявай, че се забавих с отговора.
:cry:
Когато пишеш мотивационно писмо, трябва добре да разбираш какво изисква от кандидата за работа работодателят. Тези изисквания са посочени в длъжностната характеристика и, съответно, в обявата за работа. Задължътелни изисквания за полицейски служители са: да не са осъждани и да нямат заведено производство, да са физически и психически здрави, да са дисциплинирани и отговорни. Разбира се, за съответните длъжности има изисквания касаещи образованието, опита на кандидата и т.н.
Ако разполагаш с тези изисквания, в мотивационното си писмо посочваш, че отговаряш на тях, като се стараеш да не преписваш своята автобиография. Иначе писмото се структурира както всяко едно мотивационон писмо: Адресираш го до ръководителя на съответната структура, посочваш за каква длъжност кандидатстваш, декларираш, че отговаряш на изискванията и показваш, че можеш добре да извършваш работата за която кандидатстваш. Посочваш координатите си за връзка, описваш какви документи прилагаш и се подписваш.
Хубаво е писмото ти да бъде кратко и стегнато, защото това ще покаже на потенциалния работодател, че можеш да работиш качествено и бързо /а това е от значение за полицейски служител/.
Предполагам, че допълнителните "екстри" в мотивационното ти писмо би могли да бъдат: посочването, че познаваш града, си, че имаш опит да общуваш с хора, да разбираш техните проблеми и да намираш начин да ги решаваш. Ако си изпълнявал някакви отговорни задачи в предишния си трудов живот - посочи какви точно бяха те и как си се справял с тях. Ако си спортувал - можеш да посочиш какви постижения имаш.
Не се съмнявам, че ще се справиш добре!
Успех!
Никога не е късно да направите кариера!
www.karierist.com
Аватар
Кака Мара
Модератор
Модератор

Мнениеот zubeid » 23 Фев 2007, 18:32

Аз лично мисля, че в полицията основно ще гледат как се представяш лично, а не колко добро мотивационно писмо имаш :shock: . Стига да не кандидатстваш за следовател или секретар :lol: .
Аз съм кариерист! И не ми е срам да го призная.
Аватар
zubeid
Баш кариериста
Баш кариериста

Назад към Практически съвети на Кариеристката Кака Мара