Безизходица

Безплатно кариерно консултиране

Безизходица

Мнениеот Penguin_23 » 07 Мар 2024, 16:06

Здравейте! Имам проблем с избора си на кариера. Завърших музикалното и мога да рисувам, но не исках да влизам в академията. Вместо това спестих пари за курсове по химия и биология. Исках да кандидатствам за фармацевт, но ме приеха само за помощник-фармацевт. Затова си казах, че ще опитам следващата година, но пак не ме приеха. През това време работех. Миналата година кандидатствах за софтуер и ме приеха, но материала става все по-сложен и се опасявам, че няма да се справя. Мога дя запиша индустриален дизайн, но не виждам реализация. Повечето завършили се занимават отново със софтуер или уеб дизайн. Архитектура също не познаавам реализирали се хора. Недвижими имоти, също сама с връзки ставало. Наистина си мисля, че имам бъдеще в татуирануто, но би ми отнело години докато познавам повече хораа и си отворя студио... имам чувството, че времето ми минава, а аз не мога да се реализирам. На 21 съм. Да запиша ли индустриален дизайн, не мога да се преместя от Варна....трябва да се грижа за майка ми. А не ми се иска да си изгубя времето и да уча нещо, а да не рабатя по него после. Професията учител също ми допада... благодаря ви!
Penguin_23
Нов
Нов

Назад към Експертни консултации