Между кариерата и любовта

Тук е малкото кътче на кариеристката, където можете да споделите всичко, което отличава кариерата и живота на жените, които правят кариера.

Между кариерата и любовта

Мнениеот Кака Мара » 07 Яну 2007, 04:40

Чували ли сте за индийския бог Шива и неговите способности да върши няколко неща едновременно? Ние хората обаче имаме само две ръце за разлика от Шива и това неизменно ограничава възможностите ни. Не вярвам в това, а вие?
Аз съм едва 26-годишна, все още нямам семейство, но много добре знам колко усилия изисква постигането на правилния баланс в отношението към кариерата и любимия човек, така че да няма "ощетени". Аз вярвам, че човек може да има всичко, стига да го пожелае. Ако се наложи да определяме приоритети, то това означава, че не сме попаднали на правилния човек. Този, който не само да ни разбира, но и да ни подкрепя неизменно по пътя на личностното и професионалното ни изграждане. Разбира се, ние следва да отвърнем със същото. Аз напримар винаги съм търсила човек, с когото да изживея това, за което Starship пеят в песента си Nothing's gonna stop us now. И за мое щастие го намерих.
Вие, дами, сигурно ще се съгласите с мен, че повечето мъже предпочитат глуповатите жени, които образно казано не знаят какво да правят с живота си. Такива жени винаги остават в сянката на мъжете си, пропускайки всякакъв шанс да придобият истинско самочувствие, да се почувстват независими и можещи. За щастие не всички мъже и жени са такива (Извинявам се, ако някой се е почувствал обиден).
Аз вярвам, че най-трудното е да се намери правилният човек. Ако това се случи, проблемът как да се справим еднакво добре с любовта и кариерата е наполовина решен. За да се справим окончателно, на помощ идва изкуството на войната на китайския стратег Сун Дзъ. Вече мога да си представя недоумяващите погледи на лицата ви и затова бързам да ви кажа, че постигането на всяка една цел изисква определена стратегия. Ако се научим да бъдем справедливи, да избираме правилния момент и да превръщаме недостатъците в предимства, както съветва Сун Дзъ, постигането на успеха няма да закъснее. Но каквото и да правите, правете го, защото искате, а не защото трябва.
И накрая искам да кажа на всички, че не бива да се страхуваме от съвършенството, защото никога няма да го постигнем. Приемете този съвет от мен и Салвадор Дали с усмивка.

Публикувано: http://www.story.karierist.com
Никога не е късно да направите кариера!
www.karierist.com
Аватар
Кака Мара
Модератор
Модератор

Мнениеот DesislavaSt » 04 Сеп 2008, 23:04

За баланса м/у любов и кариера не се тревожа , защото и аз съм от щастливките , които имат шанса да балансират ! Все по-зачестяващите ми тревоги са в насока : колко от следработното си време да отделя , за да обърна внимание на половинката , колко да отделя за рутинните домакински задължения , колко за това да се поддържам като жена ( сами знаете какво постоянство се изисква в тази насока ) и колко за това да чета литература , да се информирам и т.н.. За сега мисля , че успявам , но за съжаление имам усещането , че го правя на магия и някой ден ще изляза извън контрол . Ако имате формула за това или поне сте изпитали белите ми тревоги , моля споделете .

П.П. Мисля , че ние жените се тревожим за твърде много неща , но за съжаление аз не успявам да спра този така мъчителен понякога процес :)
Предизвикателствата могат да бъдат камък или трамплин , зависи какво ще видиш в тях !
DesislavaSt
Нов
Нов

Мнениеот Ilijana » 05 Сеп 2008, 01:01

DesislavaSt написа: Все по-зачестяващите ми тревоги са в насока : колко от следработното си време да отделя , за да обърна внимание на половинката , колко да отделя за рутинните домакински задължения , колко за това да се поддържам като жена ( сами знаете какво постоянство се изисква в тази насока ) и колко за това да чета литература , да се информирам и т.н..

Вчера гледах един документален филм (не помня по коя телевизия). В този филм една жена от някаква арабска страна казва за женските морски костенурки - "И те са като нас, и при тях жените работят повече от мъжете" (тя имала предвид, че снасянето на яйцата при костенурките е много труден процес). Филмът е на френската телевизия и този цитат на жената, сигурно, е подчертавал "екзотиката" на положението на арабската жена.

Аз пък веднага си помислих - "Какви грижи може да има една жена, която се занимава само със семейството си и с дома си?" Няма ги кариерата, какво да облечеш в офиса, как да оцелееш в градския транспорт или да си намериш място за паркиране, къде ще учи детето, какво ще кажа за съвещанието което приключва в 8 часа и т.н. Направо се изненадвам, как ние, съвременните жени изобщо се оправяме? (А и успяваме да изглеждаме добре :) )
Да направиш кариера е начинът да си намериш хубаво местенце под слънцето!
Тук виреят фенове на Портал кариерист във Facebook >>
Аватар
Ilijana
Експерт кариерист
Експерт кариерист

Re: Между кариерата и любовта

Мнениеот rosinka777 » 06 Ное 2015, 21:32

Здравей, аз съм горе/долу като теб...трудно се съвместяват нещата, едното е винаги малко или много ощетено, трябва да има разбиране.
rosinka777
Нов
Нов

Re: Между кариерата и любовта

Мнениеот sofi19 » 25 Мар 2017, 10:36

И при мен е така, но винаги се опитвам да поставям семейството си на първо място.
sofi19
Баш кариериста
Баш кариериста

Назад към Кариеристка